O co jde?

Ze starého cigaretového automatu se stal Artmat

Artmat je první projekt v ČR, který prezentuje talenty současné výtvarné scény ve starých cigaretových automatech a zároveň oživuje zajímavá místa (nejen) ve veřejném prostoru. Místo cigaret nyní v automatech najdete kurátorský výběr uměleckých děl v miniaturní velikosti a v limitovaném počtu kusů.

Staňte se sběratelem

Umělecká díla, která do Artmatu vybírají kurátorky Josefina Frýbová a Petra Widžová, jsou vždy v limitovaném počtu kusů. Pokud to formát děl umožní, jsou díla rovněž signovaná a číslovaná umělci. Díky tomu má zájemce možnost koupit umělecké dílo s potenciální hodnotou růstu a začít či rozšířit tak svou uměleckou sbírku.

Nechte se překvapit

V Artmatu si můžete vybrat dílo od konkrétního umělce z aktuální edice, a nebo se nechat překvapit - vyberete si sloupek s otazníkem. Aktuální edici naleznete vždy na našem webu a sociálních sítích. Na automatech se také nachází QR kód, který vás odkáže do naší galerie s aktuální edicí.

V Artmatu na vás čekají jak části edic od jednotlivých umělců, které můžete sbírat a vytvořit si celou edici, tak speciální krabičky s celými edicemi. Vypadlo vám dílo, které již máte? Vyměňte ho s vašimi kamarády, nebo skrz náš Facebook!

Tým Artmatu

Autorky projektu

Josefina Nedvědová a Petra Widžová

Grafický design

David Babka

WEB

David Babka & Ilya Bazhanov

Technická podpora

Boleslav Houdek

JosefÍna Nedvědová (Frýbová)

Absolvovala obor dějiny umění na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích a později na brněnské Masarykově univerzitě. Profesně se věnuje produkci a kurátorství současného umění se zaměřením na umění ve veřejném prostoru. Spolupracuje s platformou Sport in Art, či GHMP a podílela se na festivalu M3/Umění v prostoru. Spolu s Petrou Widžovou je spoluzakladatelka projektu Artmat, galerie Vitríny Frýdlanská a festivalu Otevřené ateliéry Praha.

Petra Widžová

je absolventkou Fakulty humanitních studií UK a oboru Kurátorská studia na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Profesně se věnuje kulturnímu managementu, současnému umění a architektuře. Kromě výstavních projektů v ČR i zahraničí má za sebou práci v neziskové organizaci v Německu i v českém státním sektoru. Spolu s Josefínou Frýbovou jsou zakladatelky galerie Vitríny Frýdlanská a projektu Otevřené ateliéry Praha.